UUED STIHL ROBOTNIIDUKID – Uus nii sisult kui ka välimuselt!
Kas uue generatsiooni iMow puhul saab kasutada eelmiste generatsioonide iMow RMI632,522 või 422 mudelite kaabli paigaldust?
Äärmiselt lihtsa paigalduse puhul on tehniliselt võimalik kohandada RMI 632 mudeli paigaldust, aga kindlasti peab paigaldama vähemalt ühe juhtkaabli vastavalt juhistele. Siiski tuleb arvestada, et eelmise põlvkonna iMow kasutas erinevaid vahemaid takistustest möödumisel ning lahendusi jaama ja lisaniidualadele sõiduks. RMI 422 ja 522 mudelite paigaldus ei sobi kaabli paigalduse kauguste tõttu eraldatud aladest. STIHL soovitab selgesõnaliselt vana paigaldus täielikult eemaldada ning teostada uus paigaldus vastavalt uue põlvkonna niiduki juhistele.
Mis on uut?
Uue põlvkonna STIHL roboteid hakati arendama juba 2019 aastal, kui võeti eelmise põlvkonna iMow robotniidukid ning hakati nende peal katsetama uusi funktsioone. Peagi mõisteti, et soovitud muudatuste teostamiseks on vaja täiesti uut platvormi. EVO mudelite suurimad erinevused võrreldes tavaliste mudelitega:
- Mobiilside ühendus – WLAN-, BLUETOOTH- JA MOBIILSIDEVÕRK võimaldavad hõlpsasti juhtida iMOW® robotniidukit sõltumata Sinu asukohast.
- Tarkvaraliselt tõstetud liikumiskiirus, mis tähendab niidetava ala kiiremat katmist.
- Suudab sõita järsematel kallakutel (tarkvaraline erinevus, lisavarustusena saadavate roomikrataste komplektiga kuni 55%)
- Erinev disain + informatiivne LED matrix – kasutajasõbralikuks suhtluseks kuvatakse erinevaid ikoone robotniiduki põhikattel
Üleüldised uuendused IMOW 5/6/7(+EVO):
- INTELLIGENTNE KOJUSÕIT – optimeeritud energia ja aja säästmiseks. Toimub eelistatult mööda juhtkaablit, juhtkaabli mitte tuvastamisel mööda perimeetrit.
- SITUATSIOONILINE SÕIDUKÄITUMINE:
Täiusliku lõiketulemuse saavutamine vastavalt kohandatud sõidukiirusele.
Kinni jäämisel tõstetakse niidutekk automaatselt max kõrgusele, et robotniiduk saaks end ise vabastada, pärast edukat vabastamist lastakse niidutekk algsele tasemele tagasi. - ÜLE ÕHU VÄRSKENDUS – uusimad funktsioonid ja kohandused üleõhu toimuvate värskenduste kaudu.
- ULTRAHELI ANDURID – vähendab kiirust objektile lähenedes ning toimub väiksema jõuga põrge.
- LIHTNE TERA VAHETAMINE – Kiire ja tööriistu pole vaja.
- MADAL MÜRATASE – Madala müratasemega niitmine tänu optimeeritud niitmissüsteemile.
- TSOONI HALDAMINE – vajadusel hooldage tsoone ükshaaval. Tsoonid eraldatakse juhtkaabliga.
- ÜHENDUVUS – WIFI JA BLUETOOTH võimaldab iMOW® robotmuruniidukile “MY iMOW” rakenduse kaudu hõlpsasti juurde pääseda ja robotniidukit seadistada (niidukõrgus, niiduplaan, LED tulede muster, hääle tugevus, käivituspunktide lisamine ja niidutsoonide haldamine). Mobiilside on ainult EVO mudelitel!
- NIIDUSÜSTEEM
Uus niitmissüsteem, millel on 3 pöörlevat tera ja äpist elektriline lõikekõrguse reguleerimine (20-60mm).
Kas võib tekkida rikkeid teiste seadmetega?
iMOW piirdekaabel saadab välja digitaalse signaali regulatsioonidega kindlaks määratud sageduste vahemikus. Siiski võib tekkida häireid erinevate seadmete töös, kui nende signaalisagedused kattuvad. Uue põlvkonna iMOW edastatava signaali sagedust saab autoriseeritud paigaldaja lihtsasti muuta, et tagada erinevate seadmete tõrgeteta töö.
Kas ma saan iMOW ise paigaldada?
Jah saad, kindlasti järgi hoolikalt kõiki paigalduse nõudeid ning siis on kindel, et iMOW töötab tõrgeteta.
Kas iMOW-ga saab niita kaht erinevat pinda?
Jah, kui pinnad on omavahel piirdekaabliga ühendatud. Kaks erinevat võimalust:
1. selline niiduala, kuhu iMow sõidab iseseisvalt, kuid paigaldatud peab olema läbikäik vastavalt paigalduse juhistele
2. niiduala kuhu iMow iseseisvalt ei sõida, aga kasutaja saab sinna roboti tõsta ning käsitsi niitmise käivita, sel juhul töötab iMOW seadistatud ajani või kuni aku saab tühjaks.
Võtke meiega julgelt ühendust! Aitame alates õige mudeli valikust, kuni robotniiduki tööle seadistamiseni välja ning oleme nõu ja jõuga abiks ka pärast paigladust!
Kui sageli iMOW niidab ja kas robotniiduk võib ka öösel niita?
Esmasel seadistamisel koostab MY iMOW äpp optimaalse niiduplaani vastavalt sisestatud niidupinna suurusele ruutmeetrites. Siiski saad oma soovi järgi niiduplaani kohendada ja muuta. Niiduplaanis olevatel aktiivaegadel on lubatud iMOW’l lülitada niitmiste ja laadimisete vahel. Jah, iMow on võimalik seadistada niitma ööpäeva ringselt sõltumata, kas väljas on pime või valge. Uue põlvkonna iMOW on varustatud LED tuledega, et kasutajal oleks pimedas lihtsam tuvastada, kus niiduk aias parasjagu asjatab. MY iMOW äpi kaudu saab tuled soovikorral ka välja lülitada.
Kuidas käitub iMOW takistustega?
Uue põlvkonna iMOW on varustatud ultraheli- ja põrkeanduritega. Ultrahelianduritega tuvastatud takistuste korral vähendab iMOW kiirust ning piisava takistuse korral teeb pehme põrke ning sõidab takistusest eemale. Kui iMOW põrget ei tuvasta, sõidab ta takistusest üle. See funktsioon on hea näiteks võilillede puhul.
Millised on iMOW-i turvaseadised ja kuidas on kaitstud varguse vastu?
Kõik uue põlvkonna iMOW niidukid on varustatud ligipääsu parooliga (vajalik STIHL ID konto), kodupiirkonna ja alarmiga, mis on seadistatavad MY iMOW äpiga. Turvaseadiseid saab lähtestada ka autoriseeritud esindus, kuid kõik lähtestamised nõuavad kaheastmelist autentimist ning lähtestamiste ajalugu säilitatakse tootja andmebaasis ehk vastavalt seerianumbrile on võimalik tuvastada, kes ja millal roboti lähtestas.
Kas saan IMOW niidukit käsitsi kontrollida?
Jah, iMOW’l on nii niitmise käivitamise kui ka lõpetamise ja jaama sõitmise nupud. Vaikimisi on käisitsi alustatud niitmise tööaeg 60 minutit, kuid seda saab MY iMOW äppi kasutades lihtsasti muuta 15 minutist 23 tunni ja 50 minutini.
Mis asi on juhtkaabel ning kuidas iMOW seda kasutab?
Kõikide uue põlvkonna iMOW’de puhul tuleb paigaldada vähemalt üks juhtkaabel. iMOW kasutab juhtkaablit laadimisjaama sõiduks, lisaniidualadele sõiduks, niidutsooni sõiduks ning niidutsoonis niitmiseks. iMOW 5/6/7 mudelitega on võimalik kasutada kuni kahte juhtkaablit ning EVO mudeliga kuni 3 juhtkaablit. Igale juhtkaablile saab määrata kuni kolm käivituspunkti.
Mis asi on käivituspunkt ja niidutsoon?
Käivituspunkt ja niidutsoon käivad käsikäes. Käivituspunkt on seadistatav juhtkaablile kindlaks määrtatud meetri kaugusele laadimisjaamast. Igale käivituspunktile on võimalik määrata niidutsoon sellest punktist paremale või vasakule, mille korral niidab iMOW aktiivse juhtkaabli ja perimeetri vahelist ala. Samuti on võimalik igale käivituspunktile anda MY iMOW äpis nimetus, mis teeb hilisema haldamise oluliselt lihtsamaks.
Mida kujutab endast nutikas kinnijäämise tuvastus?
STIHL robotniiduk kontrollib tsükliliselt erinevate andurite kaudu, kas ta ikka liigub või mitte. Kui näiteks ajamimootorite pidurdamisel ei esine põrkekatte mikroliikumist. Sel juhul teostab iMOW vabastamismanöövri ehk peatab veorataste ja teramootori töö, tõstab niiduorgani maksimum kõrgusele, pöörab 135 kraadi ja sõidab eemale, mõne aja möödudes teostab uuesti kontorolli ja kui kinni jäämist enam ei tuvasta, siis käivitab uuesti teramootori.
Mida tähendab adaptiivne kiirus?
Veorataste või teramootori koormuse tõustes vähendab iMow liikumiskiirust, et vältida mootorite ülekuumenemist. Samuti vähendab iMow kiirust, kui tuvastab ultraheliandurite takistuse, sõidab kallakust alla või jõuab kaabliga eraldatud ala piirile.
Kui tihti pean niiduorganit kontrollima ja puhastama?
Niiduhooaja alguses ja niiskel ajal tasub iMOW niidusüsteemi kord nädalas kontrollida ja puhastada, et tagada täiuslik lõige. Kahjustatud või kulunud tera saab tööriista vabalt vahetada kiiresti ja mugavalt. Samuti on iMOW-i kere tihendatud, mis võimaldab teda veega pesta ja puhastada (aiavoolikuga näiteks). NB! Survepesur ei ole siiski lubatud.
Kas iMOW EVO mudelite mobiilside on tasuline?
Ei, STIHL on võtnud enda kanda kulutused, mis puudutavad andmevahetust üle mobiilsidevõrgu iMOW ja MY iMOW äpi vahel.